Számtalan sikerrel kecsegtető fogyókúrás metódust ismerünk, viszont sok esetben ezek nem többek üres ígéreteknél. Vannak azonban olyan módszerek is köztük, melyek már bizonyítottan sikerre vezettek.
Ezek egyike a gyomorgyűrű műtét is, mely persze nem rizikó nélküli.
A gyomorgyűrű és más fogyást szolgáló műtéti beavatkozás tulajdonképpen a legutolsó lépés a túlsúllyal vívott küzdelemben, vagyis azoknak nem ajánlott, akik csupán néhány felesleges kilótól szenvednek, nem úgy a veszélyesen elhízottak számára, akiknek minden korábbi fogyókúrás kísérlete fuccsba dőlt.
Kin hajthatnak végre súlycsökkentő műtétet?
Elsősorban olyan embereknek, akiknek elhízottsága már egészségüket veszélyezteti, vagyis magas vérnyomással, szívproblémákkal és más egészségügyi problémával küzdenek, illetve mindazoknak, akik számára nincs más kiút az elhízottságból és testük miatt igen frusztráltak.
Többféle sebészeti beavatkozás létezik a fogyás érdekében, de a legnépszerűbbek mindenképpen a gyomorgyűrű műtétek, melyek drámai eredményeket és jobb közérzetet biztosítanak a páciensek számára.
A műtétet altatásban végzik, és egyértelmű, hogy minden esetben csökkenti a diabétesz és a szívrendszeri problémák veszélyét is a beteg szervezetében. A műtét néhány óráig tart és utána max. 7 napig a kórházban való tartózkodásra készülhetünk fel.
Milyen súlycsökkentő műtétek léteznek?
A fogyasztó műtétek két alaptípusra oszthatók, a gyomortérfogat-csökkentő és a gasztrointesztinális bypass eljárásokra. Az első típus közismert formája a gyomorgyűrűzés, amellyel azt kívánják elérni, hogy kis mennyiségű étel fogyasztása is teltségérzetet váltson ki a páciensből, a másik típus jellegzetes példája a Roux-en-Y gyomor-bypass (Roux-en-Y gastric bypass, RYGB) műtét, amelynek során összeköttetést létesítenek a gyomor felső része és a jejunum, a vékonybél középső szakasza között, aminek következtében a gyomor egy részén és a patkóbélen nem halad át az étel. Ezen műtéttel is kisebbedik a gyomor valódi térfogata, csökken a tápanyagok felszívódása, bár az utóbbi tényező nem játszik jelentős szerepet a műtétet követő súlycsökkenésben. A bypass műtétek viszont igen előnyösen befolyásolják a diabéteszt, sokkal kifejezettebben annál, hogy a hatás pusztán a súlycsökkenéssel magyarázható lenne. EZen operációk ugyanis olyan hormonális változásokhoz is vezetnek, amelyek erősen hatnak a cukorbetegségre; e változások a gyomorgyűrűzés után nem alakulnak ki.